ШӘКІР МУЗЕЙІНДЕГІ ТАНЫМДЫҚ САБАҚ 22.07.2019 16:24

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінің бөлімі Құндыздыдағы Ш.Әбенұлының музей-үйінде Шәкір шығармаларын насихаттау барысында «Таңшебер-Жапал» дастанындағы тарих шындық» тақырыбындағы танымдық сабақ ұйымдастырылды.

АРЫСТЫҚ ОҚУШЫЛАР ҰЛЫЛАР РУХЫНА ТАҒЗЫМ ЕТТІ 18.07.2019 16:17

Жақында ғана Семей қаласындағы Абай шаңырағын аралап қайтқан Арыс қаласынан келген оқушылар Жидебайдағы хәкім Абайдың музей-үйінде болды.

АРЫСТЫҚ ОҚУШЫЛАР АБАЙ МУЗЕЙІМЕН ТАНЫСТЫ 16.07.2019 16:12

Семей қаласындағы «Қарағайлы» санаториінде демалушы Арыс қаласының балалары Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінің көрме залдарымен танысты.

АБАЙДЫҢ ЗАМАНДАСЫ ӘБЕН ҚАЖЫҒА ҚАТЫСТЫ КӨНЕ ЖӘДІГЕРЛЕР ТАБЫЛДЫ 11.07.2019 16:04

Халық ақыны, фольклоршы, сазгер Шәкір ақсақалдың әкесі Әбен қажының пайдаланған заттары табылды. 2019 жылы 14 мамырда Әбен қажының Ақтас жайлауынан оның белдігі мен насыбай үгітетін сауыты, 2019 жылы 15 маусымда Меңдекедегі ескі жұрттан мосы, ескі үтік және келі мен келсап табылды.

«ҰЛЫЛАР МҰРАСЫНА ТАҒЗЫМ» РУХАНИ-ТАНЫМДЫҚ ЭКСПЕДИЦИЯСЫ 10.07.2019 14:15

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінде «Ұлылар мұрасына тағзым» рухани-танымдық экспедициясының қорытындылау рәсімі өткізілді.

«ЕЛІМ-АЙ» ЖАЗҒЫ ДЕМАЛЫС ЛАГЕРІНДЕГІ КӨРМЕ 09.07.2019 14:12

Абайдың мемлекеттік қорық-музейі «Елім-ай» демалыс базасындағы оқушыларға арналған жазғы демалыс лагерінде көрме ұйымдастырды.

АБАЙ ШАҢЫРАҒЫ: МҮМКІНДІГІ ШЕКТЕУЛІ ЖАНДАРҒА ҚОЛЖЕТІМДІЛІК 09.07.2019 10:53

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінде Семей қаласында орналасқан Шығыс Қазақстан облыстық «Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету» орталығының тәрбиеленушілеріне арналған экскурсия ұйымдастырылды.

«АБАЙ ҰЛАҒАТЫ – ӘЛЕМ НАЗАРЫНДА» КӨРМЕСІ 09.07.2019 10:35

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінің ұйымдастыруымен Нұр-Сұлтан қаласындағы ҚР Ұлттық музейінде «Еуразия астаналарының қаламгерлері» тақырыбында жиырмадан аса мемлекеттің ақын-жазушылары бас қосқан халықаралық форумда Ұлы ақынның өмірі мен шығармашылығына арналған «Абай ұлағаты – Әлем назарында» көрмесі таныстырылды.

«АБАЙ АРМАНЫ – ЕЛБАСЫ ЖҮРЕГІНДЕ» 04.07.2019 17:02

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-музейінде Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың еліміз Тәуелсіздік алғаннан бері атқарған қызметіне орай «Абай арманы – Елбасы жүрегінде» тақырыбындағы көрмесінің салтанатты ашылу рәсімі ұйымдастырылды.

АБАЙ МУЗЕЙІНДЕ ҰЛТТЫҚ ДОМБЫРА КҮНІ АТАЛЫП ӨТТІ 01.07.2019 10:06

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінде 1 шілде - Ұлттық домбыра күніне орай көрме ұйымдастырылды. Елбасының жарлығымен 2018 жылдың 12 маусымында шілденің бірінші жексенбісі «Ұлттық домбыра» күні болып бекітілген болатын.

ЖИДЕБАЙДА АБАТТАНДЫРУ ЖҰМЫСТАРЫ ЖАЛҒАСУДА 27.06.2019 10:02

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінің бастамасымен Абай ауданындағы «Риза» комуналдық қазыналық кәсіпорын басшысы Ғ.Тұрайысовтың қолдауына орай Абайдың Жидебайдағы музей-үйінің аумағындағы гүлзарлар қайта түлеуде.

СӘКЕН СЕЙФУЛЛИННІҢ 125 ЖЫЛДЫҒЫНА АРНАЛҒАН КІТАП КӨРМЕСІ 25.06.2019 09:55

Жақында Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық музейінде ақын, жазушы, драматург Сәкен Сейфуллиннің 125 жылдығына арналған кітап көрмесі ұйымдастырылды.

АБАЙ МУЗЕЙІНІҢ ЕҢ ЖАС ҚОНАҚТАРЫ МУЛЬТФИЛЬМДЕРДІ ТАМАШАЛАДЫ 18.06.2019 15:16

АБАЙ МУЗЕЙІНІҢ БАСШЫСЫ ТАҒАЙЫНДАЛДЫ 14.06.2019 12:46

Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі Арыстанбек Мұхамедиұлының бұйрығына сәйкес Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінің директоры лауазымына абайтанушы, филология ғылымдарының кандидаты, доцент Жандос Әубәкір тағайындалды.

АБАЙ ЖАЗҒАН ҚАРАМОЛА ЖАРҒЫСЫНЫҢ ТҮПНҰСҚА КІТАБЫ ТАБЫЛДЫ 13.06.2019 10:21

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейі қызметкерлерінің ғылыми іс-сапарының нәтижесінде Қазан қаласынынан құнды қазына табылды. Бұл 1885 жылы Абай Құнанбайұлының төбе би болған Қарамола сьезінде қабылданған жарғының 1886 жылы Қазан қаласынан шыққан басылымы.

АБАЙ МУЗЕЙІНІҢ ХАБАРШЫСЫ ЖУРНАЛЫ ЖАРЫҚ КӨРДІ 06.06.2019 11:40

Жақында Абайдың Жидебай-Бөрілі қорық-музейнің ұйымдастыруымен «Абай музейінің хабаршысы» ғылыми-танымдық журналының 2019 жылғы №1 саны жарық көрді.

АБАЙ МУЗЕЙІНДЕ АҚШ-тың БАС КОНСУЛЫ 06.06.2019 11:34

Семей қаласына арнайы іс-сапармен келген АҚШ-тың Бас консулы Э.Майер Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінде болып ұлы ақын рухына тағзым етті.

ХАЛЫҚАРАЛЫҚ БІЛІМ ФОРУМЫ АЯСЫНДАҒЫ ҒЫЛЫМИ ІС-ШАРА 28.05.2019 08:43

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінде Шәкәрім атындағы Семей мемлекеттік университетінің ІІІ Халықаралық Білім форумы аясында «Абай философиясының өркениеттік феномені» тақырыбында ғылыми іс-шара өтті.

ЕЛОРДАДАҒЫ АБАЙТАНУ САБАҚТАРЫ 27.05.2019 08:40

Жақында Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейі мен Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігі «Руханият» орталығының ұйымдастыруымен «Елтаным» рухани-танымдық көшпелі дәрістер аясында Елордадағы №49 орта мектеп пен №51 мектеп-гимназиясында Абай Құнанбайұлының өмірі мен шығармашылығына арналған абайтану дәрістері оқылды.

АБАЙ МУЗЕЙІНДЕГІ ПРЕСС-ТУР 22.05.2019 15:14

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінде 18 мамыр – Халықаралық музейлер күніне орай «Ұлы дала мұрасы» тақырыбында Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің тапсырмасына сәйкес бұқаралық ақпарат құралдары өкілдеріне арналған пресс-тур өтті.

Страницы: [ 1 ] [ 2 ] 3 [ 4 ]