АБАЙ МУЗЕЙІНЕ ЖАҢА БАСШЫ ТАҒАЙЫНДАЛДЫ 04.05.2019 08:43

Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі Арыстанбек Мұхамедиұлының бұйрығына сәйкес Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінің директоры, жазушы Б.Жүнісбеков өз еркімен қызметінен босатылып, директордың уақытша міндетін атқарушы лауазымына Е.Мейрамхатұлы тағайындалды.

«АБАЙДЫ ОҚЫ, ТАҢЫРҚА...» БІЛІМ САЙЫСЫ 02.05.2019 14:03

2019 жылдың 30 сәуір күні Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейі мен қалалық білім бөлімінің бастамасымен ұйымдастырылған аймақтық ІХ «Абайды оқы, таңырқа...» білім сайысына Семей қаласы және қала маңындағы мектеп оқушылары қатысты.

АБАЙТАНУ САБАҒЫ АЛМАТЫДА 02.05.2019 13:59

Жақында Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінің ұйымдастыруымен Алматы қаласындағы Ыбырай Алтынсарин атындағы №159 мектеп-лицейінде «Адамзаттың Абайы» тақырыбындағы жылжымалы көрме өткізілді.

АБАЙ МУЗЕЙІНДЕ БАЛДЫРҒАНДАРҒА АРНАЛҒАН БАЙҚАУ ӨТТІ 23.04.2019 08:07

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейіндемектеп жасына дейінгі бүлдіршіндер арасында төртінші мәрте«Әсемпаз болма әрнеге»дәстүрлі байқауы ұйымдастырылды.Байқауға қаламыздағы «Алтын бесік», «Ертөстік», «Нұрсәуле» «Ажар» ясли-бақшалары,«Балауса», «Ай-Іскер» және т.б. мектепке дейінгі тәрбие орталықтарыныңбалдырғандары қатысты. Әрбір өнерпаз бала Абайдың өлеңдерін жатқа оқудан бәсекеге түсті.

«18 СӘУІР - ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ЕСКЕРТКІШТЕРДІ ҚОРҒАУ» КҮНІНЕ АРНАЛҒАН КӨРМЕ 18.04.2019 14:34

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінде 18 мамыр Халықаралық ескерткіштер мен тарихи орындар күніне орай кітап көрмесі ұйымдастырылды.

VIIІ КӨКБАЙ ОҚУЛАРЫ 18.04.2019 14:23

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейі және Абай ауданының білім бөлімінің ұйымдастырыуымен Абайдың талантты шәкірті, әрі адал досы Көкбай Жанатайұлының өмірі мен шығармашылығына арналған дәстүрлі VIIІ «Көкбай оқулары» өткізілді.

ҰЛЫ АҚЫН МУЗЕЙІНЕ ЖАПОНИЯ ЕЛІНІҢ ЕЛШІСІ КЕЛДІ 15.04.2019 10:19

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейіне Қазақстандағы Жапония елінің Төтенше және Өкілетті елшісі Тацухико КАСАИ ат басын бұрып қонаққа келді. Жапон елшісі ұлы ақын музейін аралап, өзін қызықтырған сауалдарға жауап алды. Сонымен қатар, музейдегі «Тағзым» кітабына қолтаңбасын қалдырды.

«ТАРИХ ЖӘНЕ ТҰЛҒА». АБАЙ ШАҢЫРАҒЫ МЕН ҚР МЕМЛЕКЕТТІК ОРТАЛЫҚ МУЗЕЙІ МЕМОРАНДУМҒА ҚОЛ ҚОЙДЫ 09.04.2019 10:13

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейі 2018 жылы ҚР Мәдениет және спорт министрлігінің тапсырмасы бойынша республикамыздағы тұлғалық музейлер қауымдастығын құрған.

«ҚАЗАҚСТАННЫҢ ҚАСИЕТТІ ЖЕРЛЕРІНІҢ ГЕОГРАФИЯСЫ» АРНАЙЫ ЖОБАСЫ АЯСЫНДА 2018 Ж. АТҚАРЫЛҒАН ШАРАЛАР ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА 08.04.2019 13:59

2018 жылы Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің ұйымдастыруымен мынадай ірі шаралар жүзеге асырылды:

АБАЙ БЕЙНЕСІ ЖӘНЕ МҰҚАҒАЛИДЫҢ АБАЙҒА АРНАЛҒАН ӨЛЕҢІ 04.04.2019 15:33

Елбасы Н.Ә.Назарбаев «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласында: «Көпшіліктің санасында тарихи үдерістер, негізінен, тұлғаландыру сипатына ие болатыны белгілі. Көптеген халықтар өз елінің ерекше елшісі сынды ұлы бабаларының есімдерін мақтан тұтады. Ұлы дала Әл-Фараби мен Ясауи, Күлтегін мен Бейбарыс, Әз-Тәуке мен Абылай, Кенесары мен Абай және басқа да көптеген ұлы тұлғалар шоғырын дүниеге әкелді» - деп ұлы тұлғаларымыздың есімдерін атап көрсеткен болатын.

АБАЙТАНУ ДӘРІСТЕРІ 04.04.2019 15:30

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейі Семей қаласының Білім бөлімімен бірлесе отырып мектеп ұстаздарына арналған «Абайтану дәрістері» тақырыбында семинар ұйымдастырды. Аталған шараға қала және қала маңындағы мектеп мұғалімдері қатысты.

ТӨКЕН ИБРАГИМОВТЫҢ ТУҒАНЫНА – 80 ЖЫЛ 21.02.2019 17:49

18 ақпан күні Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінде ұлы Абайға адал шырақшы болған абыз ақсақал, ұлт мұрасының қамқоры, ұлы ақынның қара шаңырағын 34 жыл басқарған, Қазақстан Республикасының Еңбек сіңірген қызметкері, «Құрмет» орденінің иегеріТөкен Смайылұлы Ибрагимовтың туғанына 80 жыл толуына арналған «Абай мұрасының шырақшысы»әдеби-танымдық шарасы ұйымдастырылды.

АБАЙ МУЗЕЙІНДЕ «ЛАТЫН ӘЛІПБИІ – РУХАНИ ЖАҢҒЫРУ НЕГІЗІ» КӨРМЕСІ АШЫЛДЫ 13.02.2019 16:23

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейінде Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласындағы латын қарпіне көшу туралы тапсырмасына байланысты «ЛАТЫН ӘЛІПБИІ – РУХАНИ ЖАҢҒЫРУ НЕГІЗІ» көрмесінің ашылу рәсімі өтті.

ҚОС ТҰЛҒА – ҚОС ТАҒДЫР 04.02.2019 16:57

Семей қаласының Ж.Шайжүнісов атындағы электронды колледжде Абай мен Пушкинге арналған «Қос тұлға – қос тағдыр» тақырыбында мәдени шара өтті.

АБАЙ МУЗЕЙІ ЖАСТАР ЖЫЛЫН БІЛІМ БӘСЕКЕСІМЕН БАСТАДЫ 04.02.2019 08:52

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейі өткен жылы Елбасы жолдауында 2019 жылды «Жастар жылы» деп жарияланған сәтінен бастап, бірқатар шараларды  жүзеге асырды. Сол шаралардың жалғасы - Шәкәрім Құдайбердіұлының өмірі мен шығармашылығына арналған «Мұтылғанның тағдыры» атты сайыс.

АБАЙ МЕН ТОЛСТОЙДЫҢ ШАҢЫРАҒЫ МЕМОРАНДУМҒА ҚОЛ ҚОЙДЫ 03.01.2019 16:10

Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік қорық-музейі мен Л.Н.Толстойдың

«Ясная-Поляна» мемлекеттік  музей-усадьбасы қос тараптан шығармашылық

ынтымақтастық меморандумына қол қойды.

Страницы: [ 1 ] [ 2 ] 3