"АБАЙТАНУ. ТАҢДАМАЛЫ ЕҢБЕКТЕР" БАСЫЛЫМЫНЫҢ БІР ТОМЫ АБАЙ МУЗЕЙІ ҚЫЗМЕТКЕРЛЕРІНІҢ ЕҢБЕКТЕРІНЕ АРНАЛДЫ 23.04.2018 15:28

АбайтануӘл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті жанындағы Абай ғылыми-зерттеу институтында филология ғылымдарының докторы, профессор Жаңғара Дәдебаевтың жетекшілігімен дайындалған «Абайтану. Таңдамалы еңбектер» 35-томдық жинағы жарық көрді.

Басылымның отыз төртінші томында Абайдың өмірбаянына қосымша деректер, мәліметтермен бірге Семей қаласындағы Абайдың «Жидебай-Бөрілі» мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-музейінің директоры, жазушы Жүнісбеков Болат Жүнісбекұлы бастаған қызметкерлерінің еңбектері, ойлары мен толғаныстары берілді.

Сонымен бірге, Абай музейінің ұсынуымен кітаптың 34-томына ұлы ақын қарашаңырағын ұзақ жыл басқарған абайтанушы, "Құрмет" орденінің иегері Ибрагимов Төкен Смайылұлы, филология ғылымдарының докторы, профессор Еспенбетов Арап Сләмұлы, абайтанушы ғалым Омаров Асан Қайырбекұлының ғылыми  мақалалары жарияланып отыр.